Hytera Mobilfunk, Santiago de Chile şehri metro sistemi için TETRA telsiz sistemlerini içeren güvenli radyo iletişimi konusunda kontrat imzaladı.

Kontrat Santiago de Chile’de karşılıklı taraflar tarafından imzalanmıştır. Yerel ortak SICE Chile ile yakınlıkla yürütülen işbirliği sayesinde Hytera Mobilfunk GmbH, Metro de Santiago için aynı zamanda güvenli ve etkili operasyon oluşturmak için dijital ses ve veri iletişimi sağlayacaktır.

Bu önemli derecede büyük entegrasyon işleminde 4 TETRA Anahtarlama merkezi ve 77 TETRA baz istasyonu Metro Santiago de Chile ‘yi kapsama alanına alacaktır.

Bu projenin etki alanı şu anda bulunan 1,2,3,4A ve 5 hatlarını aynı zamanda iki gelecek hattı 3 ve 6 yı Hytera’nın TETRA radio communications system ACCESSNET-T IP ile kapsayacaktır. İşlemleri daha da geliştirmek için, Hytera 42 hareket memuru çalışma istasyonu ve Metro kontrol odası için ses kayıt sistemi kuracaktır.

Telsiz sistemiyle beraber, Hytera 2.000 TETRA telsizi, Hytera PT580H el telsizleri dahil olmak üzere ve Hytera MT680 mobil telsizler i dahil olmak üzere özel tren üstü telsiz çözümlerine ekleyecektir.